KAB!NET ARCHITEKTURY

Památník Jana Palacha ve Všetatech

Památník Jana Palacha ve Všetatech

Stávající dům očištěný od přístaveb a přístavků. Celý čistě bílý. Jako symbol. Symbol čistoty v myšlení, slovech i skutcích. Symbol svobody. Symbol oběti svobodě. Nově vzniklá jednopodlažní přístavba. S domem uzavírá kruh. Kruh života. Kruh smrti. Novostavba uzavřená ven a otevřená dovnitř. Zvenku zemitá. Země, vlast a vztah k ní. Uvnitř plná vzpomínek. Připomínka doby, činu a boje za svobodu. Společně objímají starý ořešák, svědka osudového rozhodnutí a živou upomínku na Jana Palacha.

Dispoziční úpravy rodinného domu

Tato zakázka nám byla zadána v návaznosti na novou výstavbu obytného souboru a naši práci na dispozičních úpravách prvního typu domu. Do rukou se nám dostal návrh rodinného domu, jehož výstavba už byla taktéž zahájena. Potenciál místa a stávající ne příliš šťastné dispoziční řešení se pro nás znamenalo výzvu. Fáze stavby byla jasně daným limitem, pokusili jsme se za daných okolností vytěžit maximum pro lépe fungující dům. Vzniklo několik variant, ve kterých jsme se snažili rozpoznat, kam až nás investor pustí zasáhnout do již vzniklé stavby.

Byt nad řekou - dispoziční řešení a návrh interiéru

Byt nad řekou - dispoziční řešení a návrh interiéru

Do rukou se nám dostal půdorys bytu v bytovém domě, jehož výstavba již probíhala. Takže ve fázi oslovení ke spolupráci už čekali chlapci na stavbě s rozmíchanou maltou. Z tohoto důvodu byla koncepční fáze značně hektická. Při návrhu jsme vycházeli z hlavního požadavku klientů: „Chceme především vzdušný byt, to je zásada nad zásady.“ Ostatní body byly víceméně standardní : umyvadlo na wc, minimální velikost ložnice, maximální velikost dětského pokoje, dilema s vanou, umístění pracovního koutu, dostatek úložných prostor... Snahou bylo zrušení jedné z lodžií, což ale bohužel nevyšlo.